Regulations championship «​IT Лига​ - ​​чемпионат Винницы по футзалу Cup of Ukraine - Winter 2020»

Регламент турніру "Кубок України з футзалу серед IT-компаній"

 

1. Загальні положення

1.1. Кубок України з футзалу серед IT-компаній (далі «Турнір») проводиться незалежною групою IT-менеджерів з міста, яке приймає Турнір, далі - "Оргкомітет".

1.2. У Турнірі беруть участь команди, що зайняли в останньому розіграші свого міського чемпіонату з футзалу серед IT-компаній перше і друге місце. При неможливості участі чемпіона/віце-чемпіона, організатором міської ліги вибирається інша команда-учасник, про що повідомляється Оргкомітету.

 

2. Реєстрація команд

2.1. Для того, щоб взяти участь у Турнірі команді необхідно подати відповідну заявку на розгляд до Оргкомітету в заявлені терміни.

2.2. Термін подачі заявки на Турнір - не пізніше 1 тижня до старту першого туру Турніру.

2.3. Підтвердження участі в Турнірі здійснюється оплатою внеску учасника в повному розмірі, встановленому Оргкомітетом, у затверджені Оргкомітетом терміни.

 

3. Заявка гравців на Турнір

3.1. У складах команд Турніру беруть участь гравці старше 18 років, що мають статус аматора, які були в заявці команди в останньому міському чемпіонаті, що завершився, або в поточному сезоні, якщо на момент проведення Турніру сезон міської ліги ще триває.

3.2. Враховуючи різні норми регламенту щодо допуску гравців до міських чемпіонатів і вимоги до заявок, обов'язковою умовою допуску гравця до Турніру є відповідність вимогам регламенту міської ліги до заявки. Остаточне рішення про можливість гравця бути заявленим на Турнір приймає Оргкомітет.

3.3. Як виняток, за команди можуть бути заявлені гравці, які не грали за команду в останньому/поточному чемпіонаті, але брали участь у міському чемпіонаті в складі інших команд («Легіонери»). Дані про таких гравців надаються капітанами команд в заявці на турнір. Максимально на Турнір команда може заявити трьох Легіонерів. Можливість внесення кожного такого гравця в заявочний лист визначається Оргкомітетом.

3.4. Всі гравці, які беруть участь в турнірі, повинні бути внесені в заявочний лист однієї з команд за встановленою нижче формою.

3.5. У заявочний лист команди на турнір дозволяється включати до 16 гравців. Команди надають свої заявки в електронному вигляді на електронну адресу Оргкомітету.

Заявка вважається дійсною при внесенні до неї таких даних: колір форми команди, П.І.Б., номер кожного заявленого гравця, повна дата народження гравця, фотографія обличчя гравця. Кожна команда надає посилання (URL) на склад команди в останньому (поточному, якщо чемпіонат на момент проведення Турніру не завершився) локальному чемпіонаті, а також на склад команд, в рядах яких брали участь Легіонери з п.3.3. Також Оргкомітет може виставити додаткові вимоги до оформлення заявок перед початком турніру.

3.6. У випадках, коли гравець, який не задовольняє будь-яку з вищевказаних умов, взяв участь в матчі чи матчах на Турнірі, до його команди застосовуються дисциплінарні санкції. А саме: технічна поразка з рахунком 0:5 в кожному з матчів, в якому взяв участь такий гравець. Голи, забиті під час матчу гравцями, що задовольняють всім вищевказаним умовам, переносяться в індивідуальну таблицю бомбардирів, проте в турнірну таблицю команд заноситься результат 0:5.

3.7. У разі надання командою-учасником Турніру Оргкомітету недостовірної інформації (обману) про гравця (не приймав участь в останньому / поточному міському чемпіонаті; був заявлений не за ту команду, що вказана в заявці на Турнір і т.д.), така команда, а також всі її гравці можуть бути дискваліфіковані строком на 1 Турнір. При цьому, внесок за участь в поточному Турнірі команді не повертається.

 

4. Ігровий регламент турніру

4.1. Арбітраж проводиться згідно з "Футзал. Правила гри. 2014/2015 рр." (Далі - "Правила").

4.2. Оргкомітет залишає за собою право вносити пояснення і уточнення до Правил, які застосовуються для Турніру (як-то: командний штраф за вилучення, ігровий час, кількість гравців, дискваліфікація гравця і т.д.).

4.3. Час гри - 20 хвилин "брудного" часу кожен тайм і 2 "чистих" хвилини в кінці другого тайму. Перерва між таймами не більш як 5 хвилин.

4.4. Кількість гравців - 5 (4 польових + 1 воротар).

4.5. Заміни гравців можуть проводитися необмежену кількість разів в будь-який момент гри (навіть під час свого або чужого тайм-ауту). Гравець, що виходить на заміну, може вийти на поле тільки після того, як гравець, якого він змінює, покинув майданчик. За дотриманням цього правила стежить арбітр матчу.

4.6. Призначення арбітрів на ігри здійснюється Оргкомітетом.

4.7. Прохання команд щодо заміни арбітрів, призначених на гру, не приймаються.

4.8. Арбітр несе відповідальність за дотримання гравцями Правил гри.

4.9. Арбітр має право зупиняти, тимчасово зупиняти або скасовувати матч через будь-яке зовнішнє втручання, а також неспортивну поведінку гравців однієї з команд. В цьому випадку, команді, яка стала (на думку арбітра) причиною зупинки матчу, зараховується технічна поразка з рахунком 0:5. Якщо команду, що стала причиною зупинки матчу, визначити не вдалося, Оргкомітет приймає рішення з приводу результату матчу і / або санкцій до учасників (аж до присудження будь-якої з команд технічної поразки з рахунком 0:5 і / або дискваліфікації гравців).

4.10. Гравець, який отримав в ході Турніру 3 жовті картки, автоматично пропускає матч наступного туру. Кількість жовтих карток підраховується суддею і / або відповідальним за це представником Оргкомітету, і публікується у відкритому доступі на сайті Турніру після кожного туру.

Прямі червоні картки, а також червоні картки, отримані гравцем в ході матчу в результаті повторного попередження (двох жовтих) при підрахунку загальної кількості жовтих карток не враховуються. Санкції за червоні картки передбачені в п. 4.11 даного регламенту.

Жовті картки гравців анулюються перед початком серії "плей-офф" Турніру (якщо формат передбачає проведення плей-офф). Санкції за отримання червоної картки безпосередньо перед іграми плей-офф при цьому залишаються в силі.

Дискваліфікація, пов'язана з досягненням гравцями ліміту жовтих карток протягом Турніру (3 жовтих), не переноситься на інший Турнір. Дискваліфікація гравця за червону картку (пряму або непряме) переноситься на наступний Турнір.

4.11. Гравець, який отримав червону картку в матчі (незалежно від того, "пряму", або ж за повторне попередження) крім стандартного покарання, передбаченого правилами, автоматично пропускає матч наступного туру. Оргкомітет може переглянути дискваліфікацію в бік збільшення, якщо вважатиме покарання недостатньо об'єктивним.

4.12. Якщо матч не був зіграний, або не дограли до кінця з вини однієї з команд, Оргкомітет може присудити винній команді технічну поразку з рахунком 0:5, а її суперникові - перемогу 5:0. У разі зриву матчу при більшій різниці м'ячів (5 і більше), результат залишається. Якщо матч не був закінчений з вини обох команд, їм зараховується поразка з рахунком 0:5. При цьому дисциплінарні санкції, накладені раніше на гравців і офіційних осіб винної команди (команд), враховуються.

4.13. Якщо команда провела 50% ігор і більше, а потім відмовилася від участі в Турнірі (була дискваліфікована), то в кожному наступному матчі їй зараховується поразка 0:5. Якщо команда провела менше 50% ігор, а потім знялася з Турніру (була дискваліфікована), результати даної команди в усіх проведених матчах анулюються.

4.14. Команді, яка відмовилася від участі в Турнірі (була дискваліфікована) після внесення внеску, внесок за участь в Турнірі не повертається.

 

5. Порядок проведення ігор

5.1. Представники команд (тренер команди, капітан) зобов'язані до початку гри передати інспектору матчу (представнику, призначеному Оргкомітетом), друковану заявку на гру, яка містить:

а) прізвища та імена гравців, згідно з їх номерами, які беруть участь в матчі (не більше 14 гравців на матч);

б) прізвища та ініціали офіційних осіб (не більше 2), які будуть перебувати під час матчу на лаві запасних.

5.2. Представник команди, який заповнює протокол матчу, несе відповідальність за дотримання правил допуску спортсменів до гри. У разі виявлення недотримання цих правил, Оргкомітет на черговому засіданні приймає рішення про санкції до винної команди.

5.3. Команда повинна прибути на майданчик в повному складі (не менше 4 чоловік) не пізніше, ніж за 5 хвилин до початку матчу. У разі, якщо на поле ще йде гра, гравцям команд забороняється виходити на майданчик.

5.4. Перед грою, за сигналом інспектора або арбітра матчу, команди вітають один одного за принципом "Fair Play".

5.5. Після привітання капітани команд повинні підійти до головного арбітра матчу, для проведення процедури жеребкування.

5.6. Всі запасні гравці, а також офіційні особи команди, відразу після жеребкування, а перед початком другого тайму - за сигналом арбітра, повинні зайняти свої місця в технічних зонах, розташованих на тій стороні поля, на якій команда буде захищатися.

5.7. Не допускається вихід на поле або знаходження в технічній зоні під час матчу гравців і представників команд, які не беруть участі в поточному матчі, а також осіб, відсутніх в заявочних листах граючих команд. Під час матчу на лавці запасних допускається присутність тільки гравців граючих команд, а також не більше двох офіційних осіб, занесених до протоколу. У разі порушення даного пункту правил до гравців і / або команди-порушника можуть бути застосовані санкції у вигляді зняття очок в турнірній таблиці або інші санкції, передбачені Оргкомітетом.

5.8. Гравцям заміни під час матчу забороняється виходити за межі своєї технічної зони (крім як для заміни та в інших передбачених Правилами випадках), заважати діям партнерів і суперників або арбітрів.

5.9. Вилучені гравці / офіційні особи повинні негайно покинути межі спортивного майданчика (забороняється залишатися в технічній зоні, поруч з лавкою запасних, продовжувати комунікувати з трибун або підтрибунних приміщень і т.д.). Якщо вилучення сталося в першому таймі, вилучений гравець / офіційна особа не має права заходити на територію ігрового майданчика в перерві. Гравець / офіційна особа, що пропускає тайм або матч в зв'язку з дискваліфікацією, також не може перебувати в технічній зоні.

5.10. Керівники (капітан, тренер) команд несуть відповідальність за поведінку гравців, і не мають права втручатися в дії суддів. У разі неетичних або хуліганських дій представників команди (нецензурні вислови, образи гравців, суддів, представників команд, бійка, умисне нанесення травми гравцю команди-суперника) на Турнірі, Оргкомітет може застосувати до команди санкції. Судді, які обслуговують матч, мають право виносити попередження (жовті картки) гравцям, запасним гравцям, представникам команд, або вилучати їх з місця проведення матчу (червоні картки).

5.11. У разі неявки однієї з команд, явки в неповному складі (менше 4 чоловік), відсутність заявки або запізнення команди до початку матчу без попередження про те арбітра і команди суперників, арбітр має право скасувати матч. Оргкомітет на чергових зборах застосовує рішення про санкції для винної команди у вигляді технічної поразки з рахунком 0:5.

5.12. У разі надзвичайної ситуації, команда може завчасно попередити арбітра і команду суперників про своє запізнення. В цьому випадку арбітри і команда суперників зобов'язані чекати команду не більше 15 хвилин. При більшому запізненні команді зараховується технічна поразка з рахунком 0:5.

5.13. Якщо команда не може взяти участь у майбутньому матчі в складі 5-ти осіб, тоді вона може:

5.13.1. Скасувати майбутній матч, попередивши про це організаторів змагань, і отримати технічну поразку з рахунком 0:5.

5.13.2. Грати майбутній матч в складі 4-х осіб і отримати (-1) в турнірну таблицю. При цьому, команда у якої на матчі 5 і більше гравців, не може вийти на майданчик і грати в складі менше 5 гравців. У разі порушення даного пункту правил до команди-порушника будуть застосовані санкції у вигляді зняття очок в турнірній таблиці (-1).

 

6. Турнірна таблиця і переможці турніру

6.1. Після кожного туру результати ігор всіх команд заносяться в турнірну таблицю.

6.2. Очки за проведені матчі зараховуються командам за наступною схемою:

        - за перемогу - 3 очка;

        - за нічию - 1 очко;

        - за програш - 0 очок.

6.3. У разі рівності очок у двох і більше команд, перевагу отримує команда, яка має такі кращі показники:

- більша кількість набраних очок в матчах між собою;

- краща різниця забитих і пропущених м'ячів в матчах між собою;

- більша кількість забитих м'ячів в матчах між собою;

- краща різниця забитих і пропущених м'ячів у всіх матчах;

- більша кількість забитих м'ячів у всіх матчах.

6.4. У матчах стадії плей-офф за нічийного результату додатковий час не призначається, а переможець визначається за результатами серії післяматчевих 6-ти метрових ударів (по 3 удари, якщо переможець не визначений, тоді пенальті пробиваються далі - по одному удару до визначення переможця).

6.5. Нагородження команди-переможця і призерів турніру здійснюється згідно із затвердженим рішенням Оргкомітету, прийнятим до початку турніру.

6.6. Додатково Оргкомітет визначає і нагороджує кращих гравців у номінаціях «Кращий бомбардир», «Кращий голкіпер», «Кращий гравець Турніру».

 

7. Жеребкування і сітка турніру, перенесення матчів

7.1. Формат і календар змагань визначається Оргкомітетом індивідуально для кожного змагання і ще до початку змагань.

7.2. Затвердивши календар Турніру, Оргкомітет повідомляє про це всі команди за допомогою розміщення сітки і розкладу турів на офіційному сайті турніру.

7.3. У випадку форс-мажорних обставин Оргкомітет може прийняти рішення про перенесення або скасування туру (матчі), про що повідомляє всім командам-учасникам.

7.4. Самовільне перенесення матчів командами (на інший день, час, в інше місце) не допускається. Результати самовільно перенесених матчів не враховуються, а Оргкомітет на чергових зборах приймає рішення про санкції до команд.

7.5. У випадку, якщо команда з будь-яких причин не може взяти участь в своєму матчі туру, капітан (тренер) команди зобов'язаний повідомити про це в Оргкомітет. Оргкомітет приймає рішення про результати матчу і / або санкції до винної команді.

 

8. Ігрова форма

8.1. Польові гравці однієї команди зобов'язані грати в однакових футболках з номерами, спортивних трусах і гетрах (обов'язково), щитках (бажано).

8.2. Светр воротаря повинен відрізнятися за кольором від форми обох команд і арбітрів. Воротарю дозволяється грати в штанях.

8.3. Номери на футболках гравців повинні бути нанесені промисловим способом (забороняється мати намальовані від руки, крейдою, ручкою, маркерами, а так само наклеєні скотчем або лейкопластиром номера).

8.4. Гравці повинні бути взуті у відповідне спортивне взуття: кросівки, залки (бампи) або "сороконіжки". Забороняється використання 6-ти і 13-ти шипових бутс (в тому числі з гумовими і пластиковими шипами).

8.5. Арбітр зобов'язаний до початку гри разом з представниками граючих команд визначити кольори форми таким чином, щоб уникнути збігу кольору футболок. У разі збігу кольору форм, форму змінює (надягає манишки) та команда, яка вказана в протоколі другою, тобто має статус гостьової команди. Відсутність манишок у команди, яка вказана другою в протоколі, означає технічну поразку з рахунком 0:5 для такої команди. Якщо колір светра воротаря збігається з кольором форми команди-суперника і / або арбітрів, манишку одягає воротар.

 

9. Вболівальники

9.1. Вболівальники команд під час матчу повинні перебувати в спеціально відведеному Оргкомітетом місці.

9.2. Вболівальники мають право підтримувати свої команди (скандуванням, співом і візуально - прапорами, банерами і т.п.).

9.3. Уболівальникам забороняється втручатися в хід гри, навмисно торкатися м'яча, виходити на поле, заважати гравцям обох команд, перешкоджати роботі арбітрів та інспектора матчу.

9.4. Уболівальникам забороняється використовувати музичні інструменти, дудки, вувузели, барабани та аудіопристрої (зокрема - мегафони).

9.5. Уболівальникам забороняється вигукувати нецензурні або принизливі, а також провокують висловлювання на адресу гравців своєї команди, команди-суперника, уболівальників команди-суперника, арбітрів, хронометриста і інспекторів матчу.

9.6. Вболівальники зобов'язані дотримуватися правил етики і норм поведінки, а також дотримуватися правил поведінки спортивного комплексу, на базі якого проводяться ігри Турніру.

9.7. Відповідальність за дії своїх уболівальників несуть команди.

9.8. За порушення правил поведінки уболівальниками команди рішенням Оргкомітету матчі цієї команди можуть проводитися без уболівальників, крім того, на команду можуть бути накладені санкції (технічна поразка з рахунком 0:5 або дискваліфікація команди).

 

10. Протести

10.1. Представник команди, внесений до протоколу матчу (головний тренер, інше офіційне особа або капітан), зобов'язаний одразу після закінчення гри попередити інспектора і арбітра матчу про подачу протесту і передати протест в письмовій або електронній формі Оргкомітету не пізніше ніж в день проведення гри. Про подачу протесту Оргкомітет інформує команду-суперника.

10.2. Предметом розгляду (тільки при наявності відеозапису, що підтверджує момент) можуть бути такі події, що мали місце в грі:

- поведінка гравців і вболівальників під час проведення матчу, що не потрапила в поле зору арбітра;

- вилучення або попередження арбітром не того гравця;

Решта, а також несвоєчасно подані протести до розгляду не приймаються.

10.3. Протест розглядається Оргкомітетом в термін до 24 годин з моменту його подачі.

10.4. Результатом розгляду протесту можуть бути:

- скасування винесених під час матчу попереджень або вилучень;

- дискваліфікація або скасування дискваліфікації гравців або офіційних осіб;

- накладення штрафних санкцій на команду, гравців, офіційних осіб;

- накладення штрафних санкцій на суддів матчу;

- у виняткових випадках - анулювання результату матчу і призначення його перегравання або присудження технічної поразки.

10.5. Винесене Оргкомітетом рішення в результаті розгляду протесту не підлягає подальшому оскарженню жодної з команд.

 

11. Медперсонал

11.1. На матчах Турніру повинен бути присутнім доктор або медсестра для можливості надання своєчасної медичної допомоги.

11.2. Медичним персоналом Турнір забезпечує приймаюча сторона.

 

 

12. Права та обов'язки Оргкомітету

12.1. Оргкомітет зобов'язаний повідомити про наявність даного Регламенту і надати його для ознайомлення всім представникам команд-учасниць своїх міських ліг з футзалу серед ІТ-компаній безпосередньо або через організаторів відповідних міських ліг завчасно до початку проведення Турніру.

12.2. Оргкомітет зобов'язаний проінформувати всі сторони, які беруть участь, про дату і час початку Турніру, а також про місце його проведення та отримати підтвердження, що інформація сприйнята без непорозумінь.

12.3. Оргкомітет зобов'язаний повідомити суму матеріальних витрат, які понесуть команди-учасники в зв'язку з проведенням Турніру.

12.4. Оргкомітет зобов'язаний повідомити усім учасникам командам свої безпосередні контактні дані, за якими він буде постійно доступний на період проведення Турніру: телефон та / або логін в месенджерах.

12.5. При необхідності, також повідомляються контакти приймаючої сторони, в разі, якщо Оргкомітет і приймаюча сторона - не одне і те ж обличчя.

 

13. Розподіл матеріальних витрат

13.1. Витрати на оренду футбольних полів, роботу арбітрів та медперсоналу, м'ячі та медикаменти, а також на нагородну атрибутику, розподіляються між командами-учасницями порівну.

13.2. Витрати на трансфер до міста проведення Турніру та по місту, а також витрати на проживання та інші витрати, що не мають безпосереднє відношення до Турніру, команда-учасниця несе самостійно.