Финал: 20minut United или Spilna Sprava United ?
20minut United (58%)
Spilna Sprava United (42%)
Всего голосов: 12

Playtika побеждает Spilna Sprava United

Центральним матчем туру стало протистояння чемпіонів та бронзових призерів минулого сезону – «Playtika» та «Spilna Sprava United». Більшість місцевих експертів і глядачів очікувала на безкомпромісну та видовищну гру, адже зустрічались ще й дві найбільш забивні команди минулої першості. Окрім статусу фаворитів турніру, підстав для додаткової принциповості даної зустрічі додавала історія протистоянь цих команд, адже ці колективи в очних поєдинках ніколи не перемагали із різницею більш як в один м’яч. Слід зазначити, що даний матч сповна задовольнив естетичні смаки усіх незаангажованих любителів футзалу та драматичних сценаріїв в цій непередбачуваній грі.

Склад команди «Playtika»:

1. Белорукавский Артем (в), 4. Валевич Сергій, 5. Грицик Олег (к), 10. Гуменюк Ярослав, 11. Бондарь Олександр, 12. Фищук Іван, 17. Крот Иван, 23. Ковганко Олександр, 6. Юкиш Михайло.

Склад команди «Spilna Sprava United»:

1. Овчинников Сергей (в), 3. Кириленко Александр, 4. Бабий Игорь, 5. Кузин Олег, 7. Гуливатенко Виталий, 9. Шелест Виталий, 10. Богдан Роман (к), 11. Тарасюк Александр, 8. Бойко Павел.

Одразу ж зі стартом гри команди сповна виправдали всі сподівання глядачів і без розвідки  агресивно розпочали шукати щастя біля воріт противника. На першій хвилині зустрічі у «Playtika» результативно спрацювала комбінація із фланговим забіганням Олександра Бондаря із глибини. Ярослав Гуменюк у боротьбі  з захисником біло-червоних проштовхнув м’яча у вільну флангову зону і 11 номер бузкових з 7 метрів  влучно пробив у дальній кут воріт «SS». 1-0!

Гравців «Spilna Sprava United» такий початок явно не влаштовував, тож вони увімкнули максимальні швидкості та все частіше знаходити нагоди для того, щоб зрівняти рахунок. На 3 хвилині індивідуальні дії Віталія Гуліватенка завершились ударом з-під захисників, Артем Білорукавський виявися на сторожі, а через мить захисники «Playtika» допустили позиційну помилку та дозволили Олександру Тарасюку із 5 метрів головою переправити м’яча у сітку воріт голкіпера бузкових. 1-1!

На 4 хвилині своєчасний пресинг Віталія Шелеста та Тарасюка, дозволив «спільносправцям» відібрати снаряд у Івана Крота, якого партнери залишили без належної підтримки. У підсумку 11 номер «Spilna Sprava United» записав на свій рахунок дубль, та, як показали наступні події, Олександр і не думав зупинятись на досягнутому. 1-2.

На цьому період неприємних потрясінь не завершився для оборонців «Playtika». Через хвилину Віталій  Гуліватенко, змістившись на фланг та відтягнувши на себе увагу 2 футзалістів у фіолетових футболках, видав передачу у карний майданчик на абсолютно вільного Олександра Тарасюка, який і розстріляв ворота Артема Білорукавського з 3 метрів. 1-3!

На завершення першої десятихвилинки колективи порадували глядачів обміном загрозливими ударами від всюдисущого Олександра Тарасюка і Віталія Гуліватенка та Ярослава Гуменюка і Олександра Ковганка. Одразу ж після цього Михайло Юкиш змарнував вихід віч-на-віч з кіпером «SS», а добивання партнера під 23 номером виявилось надто невдалим.

Один з ключових епізодів зустрічі трапився на 11 хвилині - пошкодження зазнав Артем Білорукавський, а його місце в рамці воріт був змушений зайняти Сергій Валевич. Перерва у грі, викликана травмою та заміною голкіпера, явно пішла на користь бузковим. Зміна амплуа Сергієм Валевичем хоч і позбавила потужності захисні ряди «Playtika», проте додала мобільності, що дозволило нейтралізувати більшість атак біло-червоних. Зміцнивши оборону, колектив Олега Грицика додав ефективності й в атакувальних діях. На 14 хвилині крос Михайла Юкиша з правого флангу майданчику з 3 метрів замкнув Іван Крот. 2-3!

Заключна п’ятихвилинка 1 тайму проминула в обопільних атаках, шанси змінити рахунок на табло були у обох сторін. Проте відзначитись змогли тільки номінальні господарі. На 18 хвилині елегантна передача черпачком від Олександра Бондаря вивела Івана Крота «на побачення» з Сергієм Овчінніковим, польовий гравець з легкістю переграв голкіпера. 3-3!

Старт 2 тайму команди розпочали жваво й хутко обмінялись гострими випадами. Якщо після удару Олександра Бондаря з 4 метрів виручив Овчінніков, то під час контратаки у відповідь ніхто не завадив Віталію Шелесту та Олександру Тарасюку вийти в двох на ворота «Playtika», що і призвело до голу Віталія. 3-4!

Бузкові ж організували комбінацією з 2 проникаючими передачами, але Ярослав Гуменюк із 4 метрів ударом в дотик не зумів переграти Овчінікова, тут же гравці «Spilna Sprava United» відповіли дальнім пострілом Ігоря Бабія, проте закинути м’яча «за комірець» новоспеченому кіперу бузкових йому так і не вдалось.

На паркеті вирувала боротьба за кожен сантиметр футзального майданчику, часто затримка на лічені мілісекунди чи не зовсім вдало вибрана позиція  вирішували долю ключових епізодів.  Так, наприклад, на 24 хвилині поєдинку тільки за допомогою фолу захисники Playtika змогли зупинити просування Шелеста. Штрафний удар з 11 метрів бездоганно виконав Тарасюк, пославши м’яча у дальні кут воріт бузкових. 3-5 !

У відповідь чемпіони минулого сезону дещо змінили тактику – Ярослав Гуменюк став діяти частіше із глибини, звільняючи своїми переміщеннями вільні зони на флангах та перед штрафним майданчиком біло-червоних. На 28 хвилині тільки голкіперські рефлекси Сергія Овчіннікова врятували «Spilna Sprava United» після удару Олександра Бондаря з 3 метрів з подачі все того ж Гуменюка.  Але і страж воріт був безсилим в наступному ігровому епізоді, що завершився зустріччю найкращого голкіпера та найрезультативнішого форварда ІТ Ліги. З передачі Олександра Ковганка Ярослав фінтом поклав воротаря  і забив м’яча в порожні ворота. 4-5!

Та бузкові і не думали зменшувати швидкостей. Тільки суперсейв 1 номера «SS» не дозволив  Олександру Ковганку зрівняти рахунок на 30 хвилині після удару «плейтіківця» із 4 метрів впритул. При такій кількості небезпечних моментів та хронічних протягах в оборонних рядах «Spilna Sprava United» встановлення паритету на табло стало справою часу. І часу, як згодом виявилось, бузковим знадобилось для цього зовсім мало. На 31 хвилині матчу Іван Крот замкнув простріл Ярослава Гуменюка після флангової атаки колективу Олега Грицика. 5-5!

Не встигли бузкові як слід відсвяткувати ліквідування відставання на табло, як тут же на 33 хвилині послідував сольний прохід Олександра Тарасюка, котрий обіграв Олега Грицика, а потім з кута штрафного майданчику (майже з лицьової лінії) невідпорно пробив у ближню дев’ятку воріт «Playtika». 5-6!

Добившись мінімальної преваги в рахунку, гравці «Spilna Sprava United» надто підсіли та передчасно віддали ініціативу супернику. Бузкові ж конвертували тотальну територіальну перевагу у небезпечні моменти, в перших двох із них Іван Крот спочатку не зумів замкнути простріл, а потім у нього не склалось  з добиванням. Втім, ці невдачі не засмутили 17 номера, який на 36 хвилині змістився із правого флангу майданчику в центр та потужним ударом вразив лівий кут воріт «SS». 6-6!

Продовжив справу добивання надто принишклого колективу Романа Богдана Сергій Валевич, котрий у ролі голкіпера підключився до атаки своєї команди та з дальньої дистанції (центр поля) пробив Сергія Овчіннікова.7-6!

Біло-червоні спробували врятувати ситуацію, вирівняли гру, проте знайти своє щастя біля воріт суперника у заключні хвилини матчу їм так і не судилось. У надзвичайно драматичному та феєрично-захоплюючому матчі грандів перемогу святкувала «Playtika».

Гравець матчу

Найкращим гравцем матчу та всього туру безсумнівно став форвард «Spilna Sprava United»  Олександр Тарасюк, котрий зумів аж 5 разів відзначитись у воротах діючого чемпіона ІТ Ліги! Якщо б цей фантастичний атакувальний запал належним чином підтримали партнери, тоді б на табло ми побачили зовсім іншу ситуацію.

У команди «Playtika» вкотре слід відмітити Івана Крота, котрий крім 4 забитих голів та активної участі в атакувальних діях своєї команди відзначився ще й надійною грою в обороні.

Післяматчевий коментар капітана «Spilna Sprava United» Романа Богдана :

«Прежде  всего  команда была очень рада, неожиданному для нас самих, возвращению в строй Александра Тарасюка ( Саша, как настоящий "боец", не смог удержаться и поберечь себя против такого именитого соперника ). На наш взгляд получилась очень интересная и упорная игра на  встречных  курсах. Никто не играл вторым номером, у всех было одно желание - забить победный гол и доказать свое превосходство над соперником. Ведя в счете по ходу всей встречи нашей команде не удалось справиться с эмоциями, возможно с усталостью, и уж  наверняка  с атакующей мощью  соперника в последнюю пятиминутку. Сегодня повезло больше команде Playtika. Мы поздравляем ребят, желаем выздоровления Артему и надеемся на повторную встречу в этом сезоне.

Автор: Тарас Туз

Обсуждение новости:«Playtika побеждает Spilna Sprava United»