Финал: Playtika или ZoomSupport United ?
Playtika (87%)
ZoomSupport United (13%)
Всего голосов: 15

Playtika перемагає RIA.com в матчі 5-го туру #itliga13

Обидві команди перед звітною грою перебували у статусі амбітних середняків турнірної таблиці. Не дивлячись на дещо нижчу займану турнірну позицію, колектив «Playtika» підходив у ранзі абсолютного фаворита цієї зустрічі, в перемозі цієї команди були впевнені 94% учасників опитування. Крім того бузкові мали найкращу різницю забитих та пропущених м’ячів у даному сезоні, та позитивний баланс ігор з колективом Олександра Уманця. Однак червоні у цьому матчі дали бій опонентам і були близькими до створення сенсації.

Учасники гри:
Склад команди «Playtika»:
1. Білорукавський Артем (в), 4. Валевич Сергій, 5. Грицик Олег, 10. Гуменюк Ярослав, 12. Фіщук Іван, 16. Ломоносов Микола, 17. Крот Іван, 33. Юкіш Михайло.
Склад команди «RIA.com»:
1. Марченко Роман (в), 6. Уманець Олександр (к), 7. Громада Ігор, 8. Янчевський Олег, 9. Далекий Юрій, 11. Чорнолата Іван, 15. Мороз Микола.

1 хвилина матчу ознаменувалась обережним стартом обох команд та обіграшем у стінку Ігора Громади з Іваном Чорнолатою на лівому фланзі майданчика. Після удару останнього Артем Білорукавський відбив м’яча перед собою,  добивання Олександра Уманця було надто неточним. «Playtika» відповіла проходом Михайла Юкіша з лівого флангу до 6 метрової відмітки, удар якого пройшов мимо воріт.
Поступово «Playtika» взяла м’яч під свій контроль, ріавці намагались компактно оборонятись на своїй половині поля, максимально звужуючи простір для атлетичних нападників номінальних господарів поля. Але останні часто примудрялись використовувати кожен сантиметр вільного простору, неодноразово створюючи гостроту біля воріт опонентів.
На 3 хвилині поєдинку футзалісти у фіолетових футболках перебували у позиційній атаці на правому фланзі, Сергій Валевич видав елагантно-тонку передача верхом у вільну зону перед ближньою штангою, туди увірвався Ярослав Гуменюк і головою переправив м’яч у сітку воріт Романа Марченко. 1-0!
У відповідь ріавці організовують два швидкі випади на ворота Білорукавського з пристрілками із середньої дистанції Ігоря Громади та Миколи Мороза. Зусилля червоних принесли їм дивіденди на 5 хвилині поєдинку. На лівому фланзі Олександр Уманець розібрався із 2 противниками та виконав ефективну передачу на дальню стійку, де передачу замкнув Микола Мороз. 1-1!
На 6 хвилині зустрічі комбінація стінка Ярослава Гуменюка із Іваном Кротом вивела останнього сам на сам з стражем воріт «RIA.com», проте 17 номер «Playtika» відверто пробачив червоних, трохи не влучивши обвідним ударом у ствір воріт. Через хвилину гарматний постріл Сергія Валевича заблокував Юрій Далекий.
На 11 хвилині, поки гравці обох команд шукали шляхів до взяття воріт противника, м’яч , несподівано для Артема Білорукавецького, знайшов собі дорогу в його ворота після пострілу Миколи Мороза. Рикошет від захисника Івана Фищука дезорієнтував воротаря «Playtika», а удар з 8 метрів 15 номера червоних став результативним. 1-2 на користь номінальних гостей!
Гол додав колективу Олексанадра Уманця впевненості у своїх силах, на певний час червоні перехопили  ініціативу та нагнітали обстановку поблизу воріт Артема Білорукавського . Номінальні гості видали серію з 2 потужних ударів Олега Янчевського і з 2 рикошетами від захисників бузкових, які двічі перевірили на міцність каркас воріт «Playtika» та нерви всіх запальних вболівальників .
На 14 хвилині Роман Марченко, якого турботливі колеги по команді залишили безробітнім в останні хвилини , витягує з дальньої дев’ятки потужний постріл Михайла Юкіша з 9 метрів . Через 2 хвилин  «RIA.com» підготувала свою «відповідь Чемберлену»  на лівому фланзі - удар Миколи Мороза метрів з 9 пройшов в притирку із хрестовиною воріт Артема Білорукавського.
Взявши тайм-аут на 16 хвилині , фіолетові провели реорганізацію у власних лавах, зі свіжими силами та натхненням ринулась на ворота Романа Марченка. Особливу активність при цьому проявляли номінальні захисники команди Іван Фіщук та Сергій Валевич. Останній на 19 хвилині після пасу Ярослава Гуменюка отримав море вільного простору і з 7 метрів пробив кіпера «ріовців». 2-2!
Перед антрактом  «RIA.com» зробила спробу вирватись вперед. Олег Янчевський  по центру пройшов двох опонентів , завдав потужного удару з 10 метрів, воротар відбив м’яч на майданчик, а пресинг захисників  завадив Юрію Далекому відправити м’яча у порожні ворота.
2 тайм
Вже вдруге у зустрічі початок тайму проходив за домінування «Playtika». Футзалісти у бузкових футболках технічніше працювали з м’ячем «на п’ятачку», а наявність міцних габаритних Ярослава Гуменюка та Сергія Валевича сприяла гегемонії «плейтіківців» при позиційній грі.
Перший небезпечний момент у 2 таймі «фіолетові» створили після переведення м’яча з лівого флангу на правий, Іван Крот обіграв Миколу Мороза, вийшов з кіпером на побачення, але з лінії штрафного відправив снаряд трохи лівіше дальньої стійки.
На 21 хвилині гри все той же Іван Крот на правому фланзі у жорсткому прийомі відібрав м’яча у все того ж Миколи Мороза, витягнув на себе воротаря Романа Марченка і віддав передачу в центр Ярославу Гуменюку, який, обігравши Ігоря Громаду, забив гол у порожні ворота. 3-2!
У цей період поєдинку гравці «RIA.com» перебували у глибокому нокдауні і виглядали вельми розгубленими . Невимушена втрата мяча Олександром Уманцем призвела до флангового виходу Сергія Валевича на побачення із Романом Марченком, на цей раз кіпер виручив свою команду. На 22 хвилині матчу 4 номер «Playtika» перевірив на міцність перекладини ріавців, снаряд відскочив на майданчик, ефектному  добивання  Ярослава гуменюка у падінні через себе не вистачило ефективності  і м’яч загрозливо просвистів над поперечиною.
Перевага «Playtika» на початку другого тайму була просто приголомшливою, колективу Олександра Уманця рідко вдавалось вийти без втрат м’яча зі своєї половини поля, біля воріт Романа Марченка постійно спалахували пожежі , більшість яких ,все-таки,гасились у руках голкіпера червоних. Особливу активність проявляли Сергій Валевич та Ярослав Гоменюк,однак їм не вистачало влучності для збільшення відриву у рахунку.
Ілюстрацією тотального домінування «Playtika» став перший сейв у 2 таймі Артема Білорукавського , який відбувся аж на 25 хвилині поєдинку після пострілу Олександра Уманця.
А колектив у бузкових футболках і не думав збавляти обертів, раз у раз створюючи загрозу біля воріт Романа Марченко. На 26 хвилині поєдинку Ярослав Гуменюк ефектно з півоберта пробивав п’яткою з 5 метрів по центру, однак снаряд пройшов поруч правої стійки. Через декілька секунд схожий елегантний пірует виконав Сергій Валевич, проте на цей раз м’яч пролетів значно лівіше воріт.
Дещо випадковим епізодом на загальній картині першої половини другого тайму став гольовий момент Олександра Уманця на 29 хвилині матчу. Капітан червоних у ході контратаки обіграв Івана Фіщука, вийшов віч-на-віч з Артемом Білорукавським, але переграти з доволі гострого кута кіпера Плейтіки йому не вдалось - м’яч пролетів мимо рамки воріт.
Через мить Сергій Валевич покарав ріавців за змарновані нагоди. Номінальний фактурний захисник «Playtika» прошов через стрій 3 противників як Мойсей через Червоне море та без шансів для Романа Марченка увігнав м’яча у правий дальній кут воріт .4-2!
Зрозумівши,що втрачати нічого , команда «RIA.com» почала активніше шукати щастя біля воріт суперника. Особливо наполегливим у справі скорочення відставання був Микола Мороз. Провівши розвідку декількома пристрілками, 15 номер червоних на 34 хвилині матчу виявився найспритнішим  поблизу карного майданчику «Playtika» - з 8 метрів відправив м’яч у лівий кут воріт. 4-3!
Пішла динамічна гра на зустрічних курсах, в якій команди і не думали засиджуватись поблизу власних воріт, а якомога більше енергії спрямовували на взяття чужих. Спочатку  Ярослав Гуменюк перевірив на надійність стенди залу СК "Термінал",  промазавши з убивчою позиції . Відповідь «RIA.com»  не забарилась і вона виявилась куди ефектнішою та ефективнішою. На 36 хвилині розіграш червоними кутового закінчився смертоносним для всіх павукоподібних жителів ближньої дев’ятки ударом Миколи Мороза метрів з 8. 4-4!
Нічийний рахунок ще більше розпалив пристрасті на футзальному майданчику,  гравці обох команди почали іще безкомпромісніше вступати у відбори м’яча, напруга поєдинку збільшила кількість і ціну помилок. Прелюдію для розв’язки матчу став обмін небезпечними моментами. Діагональний удар з ходу Олександра Уманця з правого флангу прошов в сантиметрах від дальньої штанги, а постріл Ярослава Гуменюка з 11 метрів парирував Роман Марченко.
Непоступливість і зарядженість бажанням остаточно переломити хід поєдинку і результат на табло зіграла злий жарт із командою «RIA.com». На 39 хвилині зустрічі, після серії жорстких, майже хокейних відборів м’яча гравцями обох команд , рефері зафіксував 6 командний фол червоних у виконанні Івана Чорнолати  під час пресингу голкіпера Артема Білорукавецького . Виконувати суддівський вирок взявся Ярослав Гуменюк, який в середині 2 тайму мав доволі багато часу для відновлення на лаві запасних. Найкращий бомбардир «Playtika» сильним результативним ударом з 10-ти метрового  встановив остаточний рахунок матчу. 5-4!
В напруженій ,драматичній грі перемогла більш потужна і багатша кадровим запасом «Playtika». Для «RIA.com» ця поразка стала вже другою підряд, що дає підстави скептичним знавцям вінницького футзалу говорити про чергову післястартову кризу у грі червоних.
Автор: Тарас Туз
Обсуждение новости:«Playtika перемагає RIA.com в матчі 5-го туру #itliga13»